İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

YKS ve LGS sınavına öğrenciler kendi okulunda girecek

YKS ve LGS'ye öğrenciler kendi okulunda girecek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, NTV canlı yayınında YKS ve LGS hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk koronavirüs tedbirleri kapsamında, LYS ve LGS’nin nasıl olacağını madde madde sıraladı. Bakan Selçuk’un açıklamalarından satır başları; Her öğrencimiz kendi okulunda sınava girecek. Bu LGS tarihinde ilk defa yapılacak bir şey. Sınav bilgileri e-okul üzerinden açıklanacak. Sınavdaki sorular 1. dönemdeki konulardan sorumlu olacağı bir sınav hazırladık. YKS ve LGS’ye öğrenciler kendi okulunda girecek Öğrencilere maske temin edilecek. Bu zamanda fotoğraflı kimlik kartında zorlanabilir diye fotoğraflı kimlik şartı aramayacağız.
Önümüzdeki günlerde oturma düzeniyle ilgili Bilim Kurulu’nun da çalıştığı bir senaryo var. Bir problem olmayacak, sağlık koşulalrı dikkat edilerek, Bilim Kurulu’na danışarak bir karar alınacak. Sınav 2 oturumda olacak. Buradaki boşlukta da öğrencilerimiz okul bahçesine çıkacak. Fakat veliler ile öğrenciler birlikte olamayacak. Sosyal mesafe korunarak öğrencilerimizin hava alması sağlanacak, öğrencilerimizin yanında rehber öğretmenler olacak. 
Öğrenciler kendi öğretmenleriyle sınava girmeyecek, özel ve resmi bütün okullarımızdaki öğrenciler kendi okullarında başka öğretmenler eşliğinde sınava girecekler. 
Sınavla ilgili bir tanıtım videosu da yayınlanacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tipobet supertotobet giriş